Cumartesi, 04 Nisan 2020
|
İstanbul
|
chevron_left chevron_right
Aktüel&Kültür Yaşam

Çözülmemiş gizemli 7 cinayet ve olaylar

Geçmişten günümüze dünya birçok gizemli olaya ev sahipliği yapmıştır. Bu olaylar gelişen teknoloji sayesinde açığa çıkartılsa bile bazı olaylar sır olarak kalmaya devam etmiştir.

15 Toplam Gösterim
Çözülmemiş gizemli 7 cinayet ve olaylar

Günümüzde bile sırrı açıklanamayan bazı olaylar vardır. bu olayları sizin için derledik ve bir araya getirdik. İşte gizemi çözülememiş cinayetler ve gizemli olaylar.

Hayalet berber

1942 yılında gündeme gelen hayalet berber Misisippi’nin şehirlerinden bir tanesinde kendisini duyurmaya başladı. yaklaşık 2 ay boyunca neredeyse şehirdeki her eve sessizce girmeyi başaran hayalet berber evlerde yaşayan insanlara zarar vermiyor, eşyalarını çalmıyordu. Yaptığı tek şey saçlarını almaktı. İnsanların evlerine sessizce girdiği ve insanların saçlarını çaldığı için hayalet berber olarak anılmaya başlandı.

Evlere hayalet gibi sızan bu insan insanların paniğe kapılmasına neden oluyordu. Hiç kimseye zarar vermese bile insanlar evlerine birisinin gizlice girmesinden dolayı ürküyorlardı. Polis bütün dikkatini bu olaya vermişti. Çünkü gelen şikayetler her gün artış gösteriyordu. Hayalet Berber’in gizemini çözmek isteyen polis Dolan isimli bir adamı yakaladı. Daha önce cinayet suçundan cezaevinde yatmış olan bu adamın hayalet Berber olduğuna herkes inanmıştı. Ancak William Dolan yalan testini başarılı bir şekilde geçmeyi başardı. Ayrıca Dolan polis nezarethanesindeyken de hayalet berber saç çalmaya devam etmişti.

Jamison Ailesi

2009 senesinde Jamison ailesi gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. Oklahoma’nı dışında bir ev almak için yola çıkan Jamison ailesinin kamyoneti yol kenarına bırakılmış bir şekilde bulundu. kimlikleri, navigasyonları ve 32 milyon dolar arabanın içindeydi. Bunun dışında köpekleri de arabada açlıktan ölmüş bir vaziyette bulundu. polis ailenin nereye gidebilmiş olabileceğini bir türlü bulamadı. Ailenin yakın akrabalarına ve arkadaşlarına arabada bulunan 32 milyon dolar söylendiğinde hepsi çok şaşırdı. Çünkü kimse ailenin elinin altında o kadar nakit para bulunduğunu bilmiyordu. Olay yerine araştırma yapan polis çiftin Jamison çiftinin kızlarının ormanlık alanda son derece rahatsız edici bir fotoğrafını buldu. Küçük kız ağlamakla gülmek arasında kalmış ama aynı zamanda da korku içerisinde kameraya bakıyordu. Olay yerinde araştırma yapmaya devam eden polisler navigasyon cihazının kayıtlarına baktı. Kayıtlara göre aile küçük kızın fotoğrafını çektikleri yere gitmiş daha sonrasında ise arabaya geri dönmüşlerdi. Aile’nin nereye kaybolduğu yaklaşık 4 yıl boyunca çözüme kavuşturulamadı. Ancak olaydan 4 yıl sonra ailenin kalıntıları aracın bulunduğu yerin 5 kilometre uzağında bulundu.

Cesteler bulunduktan sonra da ailenin neden ve kimler tarafından öldürüldüğü bir türlü açığa kavuşturulamadı. Ancak Jamson ailesi bir aralar evlerini kötü ruhların işgal ettiğini komşularına söylemişlerdi. Aile kendisini o kadar çok çaresiz hissediyordu ki defalarca ruh kovam ayinleri düzenlemişlerdi. Ancak onlara göre bunların hiçbiri işe yaramadı ve evden taşınmaya karar verdiler. Polis ailenin mal varlığını incelerken garip bir konteyner buldular. Buldukları konteyneri inceleyen polisler bu konteynerin içinin şeytani yazılarla dolu olduğunu keşfettiler. Ancak ailenin neden öldüğü hala bulunabilmiş değil.

YOGTZE

Günther Stroll isimli adam paranoyak davranışlar sergileyen bir insandı. Adam sürekli olarak karısına “onlar” dan bahsediyordu. Sürekli olarak onlar hakkında konuşan Günther onların kim olduğunu asla söylemiyordu. Sakin bir gün geçiren Günther evde otururken birden ayaklandı ve evde dolanmaya başladı. daha sonrasında şimdi anladım diyerek bir kağıda YOGTZE yazarak evden çıktı. bir bara eğlenmeye giden adam barda düştü ve yüzünden yaralandı. Bardan çıkan ve gecenin 1 inde yaşlı bir kadının evine giden Günther kapıyı açan yaşlı kadına bu gece çok kötü şeyler olacağını ve saklanacak yere ihtiyacı olduğunu söyledi. Ancak adamın davranışlarından korkan yaşlı kadın onu evine almadı ve kapıyı kapattı. Asıl tuhaf olan şey ise Günther’in söylediklerinin gerçek olmasıydı. Bu olaydan yaklaşık 2 saat sonra bir kamyon şoförü Günther’in arabasını otoban kenarında kaza yapmış bir şekilde buldu. Hemen yardım isteyen kamyon şoförü Günther’in aracının yanına gitti ve Günther çıplaktı. Adam Günther’e bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sordu. Günther kendisine yardım için gelen adama yanında birkaç kişinin daha bulunduğunu ancak onların arkadaşları olmadığını ve gittiklerini söyledi. Günther ambulansla hastaneye götürülürken hayatını kaybetti.

Polis olayı araştırırken Günther’in kaza sonucu ölmediğini buldu. Polisin araştırmaları sonucunda Günther’e kendi arabasıyla bilerek çarpıldığı daha sonrasında ise arabanın içine yerleştirilerek kaza süsü verildiği ortaya çıktı. ancak bunu kim ya da kimlerin yaptığı asla bulunmadı. En önemlisi YOGTZE yazısının ne anlama geldiği de büyük bir sır olarak kaldı.

Dorothy Evde mi?

Dorothy Scott isimli genç kadın isimsiz birinden sürekli olarak ürkütücü mesajlar ve aramalar alıyordu. Düzenli olarak her gün bu kişiden telefon alan Dorothy yakın çevresine bu durumdan bahsetmiş ve korktuğunu dile getirmişti. Arayan kişi bir gün Dorothy’i ne kadar çok sevdiğini anlatıyor diğer gün ise onu öldürmekle tehdit ediyordu. Bu tehdit telefonları asla susmuyordu. Ancak Dorty’i asıl korkutan şey arayan kişinin Dorothy’nin her gün neler yaptığını en ufak detayına kadar bilmesiydi. Arayan kişi Dorothy’e onu sürekli olarak uzaktan izlediğini ve her an yanında olduğunu söylüyordu.

Dorothy bir gece arkadaşını hastaneye götürdü. Daha sonra hastaneden ayrılan ve eve dönmek için arabasına binen dorothy’i bir daha gören olmadı. Dorothy’nin arabası alevler içerisinde bulunmuştu. Polis Dorothy’i bulmaya çalışıyordu. Yaşanan olaylardan 1 hafta sonra bu isimsiz telefonlar Dorothy’nin annesine gelmeye başladı. hatta isimsiz kişi bir radyo istasyonunu aradı. Burada Dorthy’i kendisinin kaçırdığını itiraf eden isimsiz kişi telefonu kapatmadan önce Dorothy Scott’ı ben öldürdüm. O benim en büyük aşkımdı dedi. Dorothy Scott’ın kalıntıları 4 sene sonra bulunabildi. Bu olayın ası korkutucu tarafı ise Drorthy’nin cesedinin bulunduğu gün isimsiz bir kişi Dorothy’nin ailesini arayarak Dorothy evde mi? Sorusunu yöneltti. 

Hinterkaifeck Çiftliği vakası

1922 senesinde Gurber ailesi e hizmetçilerinin öldürülmesi Almanya’yı sarsmıştı. Almanya tarihinin en karanlık ve gizemli cinayet dosyası olarak ismini tarihin karanlık sayfalarına yazdıran bu olayın gizemi hala çözülebilmiş değil.

Gruber ailesi özel çiftliklerinde hizmetçileri ile birlikte yaşıyorlardı. Onlar için her şey normal gidiyordu ancak öldürülmelerinden önce evin içinde gizemli parmak izleri bulduklarını, çatı katından garip sesler geldiğini ve eşyalarının ortadan kaybolduğundan bahsediyorlardı. Polisler bu ipuçlarını katilin aileyi öldürmeden önce çiftliğin çatı katında yaşamış olabileceğine yordu. Ancak kesin olarak ele geçirilebilmiş kanıtlar yoktu. Aile üyelerinin otopsi raporunda rahatsız edici bir detay ortaya çıktı. ailenin en küçük üyesi Cazila 7 yaşındaydı. Katil tarafından öldürülmeden önce kendi saçlarını yolmuştu. Doktorlar bu durumun Cazila’nın ailesinin öldürülüşüne tanık olmasından kaynaklanan bir travma geçirmesi sebebiyle gerçekleşebileceğini söylüyor.

Olayın asıl sinir bozucu ve ürkütücü kısmı ise Gruber ailesi katilinin aile bireylerini ve hizmetçilerini öldürdükten sonra birkaç gün evin etrafında dolaşması ve çiftlikte yer alan hayvanları beslemesiydi. En korkunç kısmı ise katil onları öldürdükten sonra cesetlerle birlikte evde yaşamış ve ailenin tüm yemeğini yemişti. Cinayet hiçbir zaman aydınlığa kavuşturulamadı ve ailenin katili hiçbir zaman bulunamadı. 

Ani Sarhoşluk

2009 senesinde Diane Schuler 3 yeğenini ve çocuklarını yanına alarak pikniğe gitmek için yola çıktı. piknik yerine giderken yolda mola veren Diane arabasına benzin aldı. daha sonra telefonda erkek kardeşi ile konuştu. Bu olaydan yaklaşık 10 dakika sonra birden bire hastalanan Diane arabayı kenara çekerek kusmaya başladı. Diane’nin hastalığı şiddetlenmişti. Bu durumdan korkan en büyük yeğeni babasını arayarak Diane’nin konuşamadığını ve göremediğini söyledi. Diane’nin kardeşi Diane’yi aradı ve arabayı durdurması gerektiğini söyledi. Ancak Diane bu söylenenlere kulak asmadan sürmeye devam etti. Trafiği birbirine katan Diane bir arabayla kafa kafaya çarpıştı. Arabadan bir tek Diane’nin en küçük oğlu sağ kurtulmayı başarabildi. Onun dışında herkes hayatını kaybetmişti. ,toksikoloji raporuna göre Diane’nin kanında yasal limitin 2 katı fazlası alkole rastlanmıştı. Bu rapor karşısında herkes büyük şaşkınlık yaşadı çünkü Diane Alkolle işi olmayan bir kadındı. Özel günler hariç alkol kullanmazdı bile. Ölmeden önce onu gören benzinlik çalışanı ve arkadaşları kadının son derece normal olduğunu ve alkollü olmadığının dile getirmişlerdi. Genç kadını aniden etkileyen ve ona alkol etkisi vererek zehirlenmesine neden olan şey neydi hiçbir zaman bulunamadı. 

Sahile vuran ayaklar

Britanya Kolombiya’sında yaşayan yerli halk sahile gittiğinde karaya vurmuş bir ayak buldular. İşin kötü olan tarafı bu buldukları ilk ayak değildi. Daha öncesinde karaya buran ayaklar ve ayakkabılar ile bir çok kez karşılaşmışlardı. Karaya vuran neredeyse her ayakta spor ayakkabı vardı.

Olayı araştıran yetkililer ayakların nereden, nasıl geldiğini bir türlü çözemedi. Bunun dışında ayakların hepsinde neden spor ayakkabı olduğu da çözülemedi. Ayrıca ayakların bedenleri de bulunamıyordu. Bazı kişiler bu ayakların gemi ya da uçak kazalarında hayatını kaybeden ve kayıp olan insanların olduğu görüşünü savunurken bazı insanlar bu karaya vuran ayakların psikopat bir seri katilin imzası olarak düşündüler. Ancak gerçek asla açığa kavuşmadı. 

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE