Kanal İstanbul Projesi yapılmalı mıdır?
NAN
NAN
NAN
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Kanal İstanbul Projesi yapılmalı mıdır?
Toplam 0 Oy Kullanıldı
Cumartesi, 29 Şubat 2020
|
İstanbul
|
chevron_left chevron_right
Sağlık Nedir? Kimdir?

Doğru kalori nasıl hesaplanır? Doğru kalori hesaplama yöntemi

Kilo verme konusunda ciddiyseniz, kalorileri doğru saymayı öğrenmelisiniz. Bu işlem çok basit görünebilir iken, diyetisyenlerin yaptığı bazı yaygın hatalar var. Ne yazık ki, bu hatalar diyetinizin ilerlemesini geciktirebilir hatta durdurabilir.

14 Toplam Gösterim
Doğru kalori nasıl hesaplanır? Doğru kalori hesaplama yöntemi

Kaloriyi nasıl hesaplayacağınızdan emin değilseniz başlamak için en iyi bilgi, günlük enerji ihtiyaçlarınızın ne kadar olduğudur. 

Web ortamında ya da mobil cihazınızdaki kalori hesaplama uygulamaları ile günlük ne kadar kalori almanız gerektiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kilonuzu korumak için ne kadar kalori almanız gerektiğini öğrendiğinizi varsayarak şimdi öğrendiğiniz ihtiyacınız olan sayıyı azaltarak formda kalabilirsiniz.

Her hafta bir kilo vermek istiyorsanız, günlük kalori ihtiyacınızı her gün 500 kalori azaltın. Haftada iki kilo vermek istiyorsanız , o zaman kalori ihtiyacınızı günlük 1000 kalori kadar azaltın.

Kalori izleme yöntemi

Kadınların çoğu kilo vermek için günde ortalama 1.200 kalori alır. Erkekler için bu durum günde 1.800 kaloriye yakın bir sayı ile sonuçlanır.

Uzmanların çoğu, bir doktorun bakımı altında olmadığınız sürece günde 1000'den az kalori almamanız gerektiği konusunda hemfikirdir. Ne kadar kaloriye ihtiyacınız olduğunu öğrendikten sonra, tükettiğiniz her gıdadaki kalori miktarını saymanız yeterlidir.

Kalorilerin nasıl daha hassas bir şekilde ölçüleceğini bilmek istiyorsanız, dijital mutfak terazisi bu işi yapabilir. 

Yemek yemeye oturmadan önce yemeğinizdeki kalorileri düşürürseniz, doğru bir kayıt elde etmeniz daha olasıdır. Bunu yapmak için nereye giderseniz gidin oraya giden bir kalori izleme yöntemine sahip olmalısınız. Bu çantanıza attığınız küçük bir dizüstü bilgisayar olabilir veya akıllı telefonunuz için indirilebilir bir uygulama olabilir.

Ağzına girerse yazılır

Bu alışkanlığı kalori sayma kuralınız yapın. Gün içindeki küçük hoşgörülerin kilo verme sonuçlarınızda büyük bir değişiklik yarattığını görünce şaşırabilirsiniz.

Toplam kalori kaydetmeye ek olarak, yediğiniz her yemek için protein, karbonhidrat ve yağ gramını kaydettiğinizden emin olun.

Lif alımınızı artırmak ve trans yağınızı diyetinizden çıkarmak, vücut sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu yöntemleri kullanıp kullanmamak bir kenara kalori alımı ve sağlıklı kilo verimi için sizin tutarlılığınız önemli. Mümkün olduğunca tutarlı olmaya çalışın.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE