Pazar, 05 Nisan 2020
|
İstanbul
|
chevron_left chevron_right
Gündem

İdlib şehitlerimizin sayısı kaç oldu? İdlib şehitlerinin isimleri açıklandı mı?

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib'de ilk şehit sayısını açıkladı. Son yapılan açıklamada şehit sayısı 33'e yükseldi.

199 Toplam Gösterim
İdlib şehitlerimizin sayısı kaç oldu? İdlib şehitlerinin isimleri açıklandı mı?

Türkiye saldırıdan 'Suriye rejimine bağlı kuvvetleri' sorumlu tuttu. Türkiye, saldılara karşılık olarak Suriye'de ordu mevzilerini vurdu.

Rus haber ajanslarının aktardığına göre Rusya Savunma Bakanlığı "Türk askerleri o bölgede olmamalıydı, Türkiye bilgilendirmedi" dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın İdlib saldırısıyla ilgili açıklaması şöyle:

"Türkiye, Türk askerlerin İdlib'deki varlığıyla ilgili Moskova'yı bilgilendirmedi. Türkiye'den verilen bilgilere göre Türk askerleri o bölgede olmamalıydı. Rus savaş uçakları Türk birliklerin bulunduğu yere hava saldırısı düzenlemedi. İdlib'e düzenlenen hava saldırısında Suriyeli militanların arasındaki Türk askerleri vuruldu. Rusya, Türk kayıpları öğrendikten sonra Suriye hükümetinin ateşkes uygulaması için her şeyi yaptı."

Saldırının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Hava ve kara ateş destek unsurlarımızla rejimin bilinen tüm hedefleri ateş altına alınmıştır, alınmaya devam etmektedir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Güvenlik Zirvesi yaklaşık altı saat sürdü, zirveden sonra açıklama yapılmadı.

Toplantıya katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay'daki Taktik Komuta Merkezi'ne gidip Suriye hükümetine bağlı birlikleri hedef alan kava ve hava operasyonlarını sevk ve idare etti.

İLK AÇIKLAMADA 9 OLAN SAYI HIZLA ARTTI

Şehit haberlerine ilişkin son dakika açıklamayı Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptı. İlk açıklamada 9 olan şehit sayısı hızla arttı ve 33'e yükseldi. Çok sayıda askerimiz de yaralı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan yaptığı son açıklamada şehitlere ilişkin şu bilgileri verdi:
-“Bugün idlib'te TSK mensuplarına karşı yapılan saldırı sonucu 29 Mehmetçiğimiz şehit oldu, diye paylaşmıştık. Ağır yaralılarımızın olduğunu ifade etmiştik. Ağır yaralı olan askerlerimizden 4 tane Mehmetçiğimiz daha şehit olmuştur. Hava saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Diğer yaralılarımızın tedavileri devam etmektedir. Şuan itibariyle 32 yaralımız var ve bu yaralı askerlerimizin hiçbirinin hayati tehlikesinin olmadığını söyleyebilirim.Bu yaralılarımızın bütün tedavileri sağlık personelimiz tarafından yerine getirilmektedir." ifadelerini kullandı.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE