Cumartesi, 11 Temmuz 2020
|
29
İstanbul
|
chevron_left chevron_right
Aktüel&Kültür Yaşam

Kendisini Doğru İfade Edemeyen İnsanların 9 Ortak Özelliği

Her insan birbirinden farklıdır ve kendine özgüdür. Bu nedenle insanların ayırt edici noktaları vardır. Her insan kendisini doğru ifade edemez. Bu sorunun çevre, aile, yaşantılar gibi birçok fiziksel ve toplumsal sebebi olsa da karakter yönü ile bakılacak olursa işin içinde kişisel sebepler olduğu da görülür. Kendisini doğru ifade edemeyen insanlar, kendisini düzgün şekilde anlatabilen insanlardan farklı özellikler gösterir.

41 Toplam Gösterim
Kendisini Doğru İfade Edemeyen İnsanların 9 Ortak Özelliği

Bu yazımızda sizler için kendisini doğru ifade edemeyen insanların ortak özelliklerinden 9 tanesini derledik.

1- İyi Bir Dinleyici Olmaları

İfade konusunda yetersiz olunsa da kendisini doğru ifade edemeyenlerin iyi bir dinleyici oldukları aşikardır.

2- Gözlemlenme İsteği

Kendilerini yeterince ifade edemedikleri için hareketleriyle kendilerini ispatlama gereği duyarlar ve gözlemlenme durumu onları mutlu eder.

3- Depresyonlu Ruh Hali

Kendilerini ifade etmede zorluk yaşadıkları için yaşadıkları problem ve sorunları içlerine atarlar ve karamsarlık içindedirler. Bu da insanları depresyona sürüklemektedir.

4- Arkadaş Çevreleri

İletişim sağladıkları insan az olduğu için bu kişilerin arkadaş sayıları da azdır ve genelde çevrelerinde anlaşabildikleri insanları barındırırlar.

5- Soğuk Bir Görünüm

İnsanlara yaklaşmadıkları ve fazla iletişim kurmadıkları için diğer insanlar tarafından soğuk bulunurlar. Fakat gözlem yetenekleri çok gelişmiştir ve gözlemledikleri şeyler hakkında her zaman bir fikirleri vardır.

6- Gizemli Olmak

İnsanlarla iletişime geçerek konuşmadıkları için gizemli olarak nitelenirler. Fakat konuşma yerine yazma yetenekleri oldukça gelişmiştir. Konuşmak yerine duygu ve düşüncelerini yazıya aktarırlar.

7- Çevrenin Tepkisi

Toplumda silik bir tip olarak görüldükleri için yaptıkları iş ne kadar güzel de olsa beğenilmez, fazla takdir toplamaz.

8- Toplum İçerisindeki Tavırlar

Bir toplantı veya organizasyona katılmayı genelde tercih etmezler. Katılsalar bile geri planda durmayı seçerler veya yanlarında arkadaş getirerek onunla vakit geçirirler. Bu şekilde kendilerini dışarıdan soyutlayarak dış dünyaya kendilerini kapatırlar.

9- Birebir Görüşmeler

Genelde telefon konuşmalarında ve bu tarz birebir görüşmelerde susmayı tercih ettikleri için ve tepkisiz kaldıkları için sürekli bu kişilerin konuşmayı dinleyip dinlemediğini ve orada olup olmadıklarını kontrol etmek zorunda kalabilirsiniz.

VİDEO GALERİ
Tepkini göster!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE