Salı, 26 Mayıs 2020
|
18
İstanbul
|
chevron_left chevron_right
Yaşam Kadın&Aile

Sevmeyen erkek davranışları nasıl anlaşılır

Sevmeyen erkeğin davranışları nelerdir, sevmeyen erkek kıskanır mı?

37 Toplam Gösterim
Sevmeyen erkek davranışları nasıl anlaşılır

Seven ve sevmeyen erkek arasındaki fark aslında herkesçe açık ve net olarak görülmektedir. Ancak ilişkinin içindeyken insan çoğu zaman bu durumu fark edemez.

Ona duyduğunuz sevgiden dolayı erkek arkadaşınızın yaptığı hataları görmezden gelip ilişkinizi korumaya çalışıyorsanız bu ilişkiyi tekrar gözden geçirmenin zamanı gelmiştir.

Çünkü erkeklerin bazı hareketleri kendilerini net bir şekilde ele veriyor. Peki sevmeyen erkek davranışları neler? Sevmeyen erkeğin davranışları nelerdir, sevmeyen erkek kıskanır mı? İşte yanıtları..

Sürekli dış görünüşünüzü eleştirmesi

Şayet bir erkek sizi gerçekten seviyorsa her halinizle sevecektir ve bunu bir kadın olarak anında fark edersiniz. Dağınık saçlarınız ile ya da büyük beden geceliğinizle de her an güzelsinizdir onun için.

Aldığınız kiloları sorun edip, kusurlarınızı yüzünüze vurmaz. Fakat erkeğiniz ikide bir spora gitmenizi söylüyorsa ya da estetiğe ihtiyaç duyduğunuz konusunda imalarda bulunuyorsa, bunları yerine getirmek için acele etmeyin. Çünkü bunları yaptığınız zamanda muhakkak başka kusurlar arayacaktır.

Ortamda eksikliklerinizden bahsetmesi

Sizi arkadaşlarınız ile toplandığınızda onların yanında eleştiriyorsa bu davranışlara dikkat edin. Çünkü gerçekten seven bir kişi partnerinin kusurları yerine onun olumlu yanlarına odaklanır ve o şekilde hareket eder.

Eğer partneriniz, sizi insan içinde küçük düşürüyorsa ve kusurlarınıza gülüyorsa, böylesine bir ilişkiden iyi şeyler beklemek saflıktan başka bir şey değildir.

Böyle bir partner, kesinlikle size saygı duymuyordur ve saygının olmadığı yerde güçlü ve güvenilir bir ilişki olanaksızdır.

Sizi diğer insanların içinde eleştirerek, şuursuzca başkalarına kendini ispat etmeye çalışır. Size olan sevgisinin azalmasını ise sizin hatanız olarak görür. Bu, sevmeyen erkeğin davranışları arasında en sinir bozucu olanıdır.

Duygularınıza karşı aldığı tavır

Erkekler kesinlikle kadınların göz yaşlarına dayanamaz. Bu durumla ilgili ilginç bir bilimsel açıklama da bulunuyor. Bu açıklamaya göre, kadın göz yaşında erkek kanındaki testosteron (Androjen grubundan bir steroid hormon) seviyesini düşüren özel uçucu maddeler bulunuyor. Bu nedenle sevgilinizi etkilemek için ağlamayı bir araç olarak kullanmamanız gerekiyor.

Alışkanlıklarınıza karşı tavırları eleştirisel boyutta ise..

Sevgiliniz eğer sizi alışkanlıklarınızdan dolayı eleştiriyorsa ilişkinizi şöyle bir gözden geçirmelisiniz.

Erkeğiniz yaptığınız en küçük şeyi bile didikliyor ve davranışlarınız hakkında her zaman olumsuz yorumda bulunuyorsa, bu demek oluyor ki; sizin onda bıraktığınız duygu aşk değil, irrite olma halidir.

İsteklerinize karşı verdiği tepki

Sizi gerçekten seven bir erkeğin ilk görevleri arasında sizin isteklerinizi ve dileklerinizi yerine getirmek vardır. Aslında erkekler kadınlara yardımcı olmaktan hoşlanır. Çünkü böylelikle ne kadar çekici, güçlü ve sorumluluk sahibi olduklarını gösterme fırsatı yakalamış olurlar.

Tabii ki onların da yardımcı olamayacakları durumlar da olacaktır. Mesela musluğun nasıl tamir edileceğini bilmiyor olabilirler. Ama bu durumda, sizi böyle bir problemle baş başa bırakmak yerine bir tamirci çağırabilirler. Ama eğer ki bir ampulün değiştirilmesi için yardım istemek gibi masum bir talebiniz, rahatsızlık duygusu yaratır ve dayanılmaz bir iş gibi görülürse, bu sevmeyen erkeğin davranışları arasında düşünülebilir. Ve ilişkinizi yeniden değerlendirmeniz yerinde olacaktır.

Sizi tehlikelere karşı karşıya bırakıyorsa..

Tüm canlılarda olduğu gibi sevdiklerini koruma refleksi bir erkeğin de başlıca özelliklerinden birisidir.

Modern erkek, sevdiği kadını elbette ki yırtıcılardan ya da vahşi kabilelerden korumak zorunda değildir ama sorunlarla dolu dünyamızda tehlikeler de her zaman vardır. Bu yüzden bir erkeğin, sevdiği kadın işten eve geç döndüğünde ya da bilmediği bir yerde yalnız başına olduğunda endişelenmesi oldukça normaldir.

Erkeğiniz eğer yanınızda değilse en azından sizi arayacaktır ve iyi olduğunuzdan emin olmak isteyecektir. Kadınını gerçek ya da hayali tehditlerden koruyan bir erkek kendini bir süper kahraman gibi hisseder.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE