Cumartesi, 28 Mart 2020
|
İstanbul
|
chevron_left chevron_right
Aktüel&Kültür

Sosyal medyada sohbetin önemli yanları

Sosyal dünyadan koparak gündelik yaşamımızda en fazla vakit harcadığımız, günümüz teknolojisinde fazlasıyla ivme kazanan ve hayatımızın her alanına giren sosyal medyanın asıl çıkış amacının da sohbet olduğu gerçeğini bilmemiz gerekiyor.

16 Toplam Gösterim
Sosyal medyada sohbetin önemli yanları

Arkadaşlarımızla ve çevremizle sohbet etmek amacıyla oluşturulan ve günümüzde birçok insanla etkileşime geçebildiğimiz bunun yanı sıra insanların neler yaptığını anlık olarak takip edebildiğimiz devasa bir platforma dönüşen sosyal Medya’da sohbet etmekten biraz bahsedelim.

Yeni Arkadaşlıklar

Yaşadığımız şehirde sosyal çevremizden ziyade günümüzde sosyal medyada edindiğimiz arkadaşlıklar daha fazla olabiliyor. Gelişen teknoloji ile sürekli kendini yenileyen sosyal medya platformları her geçen gün farklı özelliklerle üstüne farklı özellikle ekleyerek karşımıza çıkıyor.

Arkadaşlarımızı, ailemizi ve sevdiğimiz ünlü insanları takip etmenin dışında tanıdığımız insanların neler yaptıklarını da merak edip, yeni insanlarla tanışabiliyoruz. Yakın zamanda birçok sosyal medya ilişkilerine, bu platformlardan doğan ilişkilere şahit oluyoruz.

Yeni arkadaş edinmek insanlara heyecan uyandırabiliyor bu da sosyal Medya’nın farklı özelliklerle farklı uygulamalarla karşımıza çıkmasını sağlıyor.

Eğlenceli Vakitler

Sevdiğimiz insanlarla beraber eğlenceli sohbetler etmenin dışında sohbeti artık oyunlara, eğlenceli uygulamalara taşıyabiliyoruz. Uygulamalarda gönderdiğimiz komik ifadeler, oyun oynarken sohbet edebilmek gibi birçok farklı aktivite içinde buluyoruz kendimizi.

Sosyal medya sadece sohbet ve takip etmenin dışına çıkarak önümüze gün geçtikçe yeniliklerle çıkmaya devam edeceğinden şüphemiz yok.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğlence dolu vakitler geçirmenin ve yeni arkadaşlıklar edinmenin yanı sıra sosyal hayatımızda karşımıza çıkabilecek dolandırıcılık, cinsel istismar vb. suçların sosyal Medya’da olduğu gerçeğini de mutlaka bilmemiz gerekiyor.

Güvenlik ekiplerinin uyarılarına rağmen dikkat etmediğimiz zamanlarda başımız fazlasıyla ağrıyabilir. Böylesine geniş kitlelere ulaşan, reklam şirketlerinin günümüzde vazgeçemediği büyük platformlarda tanımadığımız insanlara karşı güvenmemek önem arz ediyor.

Sosyal Medyada Asosyal Olmak

Yeni neslin asosyal olduğu düşüncesi fazlaca muhabbet konusu olmuştur. Peki, adına sosyal medya dediğimiz platformları kullanan insanlara asosyal demek doğru bir tabir olur mu?

Bu sorunun cevabını verebilmek zor olabiliyor çünkü sosyal hayatımızdan çok vakit geçirdiğimiz uygulamalar da aslında sohbet edebiliyor, anlık olarak insanları takip edebiliyoruz. Gündelik hayatımızda konuştuğumuz insan sayısından belki daha fazla insanla muhatap olduğumuz sosyal medyada insanlara asosyal demek biraz garip olabiliyor.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE