Kanal İstanbul Projesi yapılmalı mıdır?
NAN
NAN
NAN
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Kanal İstanbul Projesi yapılmalı mıdır?
Toplam 0 Oy Kullanıldı
Cumartesi, 29 Şubat 2020
|
İstanbul
|
chevron_left chevron_right
Bilim&Teknoloji Yaşam

Sosyal Medyanın Kötü Özellikleri Nelerdir?

Sosyal medya çok kısa bir sürede hayatımıza girmiş ve hızlı bir şekilde yaygınlaşmıştır. Günümüzde yediden yetmişe herkesin birden fazla sosyal medya hesabı mevcuttur. Hatta artık insanlar doğmamış çocukları için sosyal medya hesapları açmaya başlamışlardır.

19 Toplam Gösterim
Sosyal Medyanın Kötü Özellikleri Nelerdir?

Sosyal medyanın birçok olumlu tarafı vardır. Artık iletişim oldukça kolaylaşmış ve insanlar artık sosyal medya ağırlıklı yaşamaya başlamıştır.

Sosyal medyanın oldukça iyi özellikleri olmasına rağmen kötü özellikleri de maalesef mevcuttur.

Sosyal Medyanın Kötü Özellikleri Nelerdir?

Sosyal medyanın kötü özellikleri bazı durumlarda iyi özelliklerinden fazla olmak durumunda kalır. Böylesi durumlarda insanlar sosyal medyalarını kapatmaya başlamışlardır.

Sosyal medyanın kötü özelliklerinden birisi olan özel hayat oldukça hassas bir konudur. Sosyal medya hesaplarını başkasının eline geçerse özel mesajlarınız, belki özel resimleriniz başkalarının eline geçebilir. Bu durum daha kötü sonuçlara neden olmaktadır.

Sosyal medyanın bir kötü tarafı da insan hayatı içinde oldukça zaman harcamasıdır. Harcanan zamanlar totalde o kadar fazladır ki artık insanlar hiçbir şeye zaman bulamadıklarından yakınmaktadır.

Sabah uyandığımızda sosyal medyaya girmek artık sıradan bir şeydir. Bazı insanlar sosyal medyayı o kadar abartır ki gününün yarısını sosyal medyada geçirirler. Sürekli fotoğraf ve video atmaktan hayatının belki de en güzel günlerini yaşayamadıklarının farkına belki de çok sonra varsalar da iş işten geçmiş olacaktır.

Sosyal medyanın bir diğer kötü özelliğiyse insanların sosyal medya üzerinden oldukça çirkin ve kötü yorumlarda bulunmalarıdır. Bu yorumlar hakaretten çok daha öteye gidebildiği gibi taciz ve hatta özel hayatın tecavüzüne bile girebilir.

Unutulmaması gerek sosyal medyadan dahi olsa taciz ve hakaretin cezası mevcuttur.

Sosyal Medyanın En Kötü Özelliği Nedir?

Sosyal kötü hesaplarının tartışmasız en kötü özelliği çocukların korunamamasıdır. Bu kötü özellik yüzünden çocuklar her gün küfür, hakaret, pornografi ve hatta tacizlere maruz kalmaktadırlar.

Oldukça saf ve çabuk inanan çocuklara mesaj atarak taciz eden hatta sosyal medya üzerinden buluşma ayarlayan tacizcilere kapı açmaktadır.

Sosyal medyanın bu kötü özelliğinden korunmak yine anne ve babalara düşmektedir. Çocukların telefonlarının sık sık kontrol edilmesi gerekmektedir.

Eğer böyle bir durumlar karşılaşırsanız bu durumu savcılığa şikayet edebilirsiniz.

VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE