Türkiye'nin salgına karşı mücadelesi başarılı mı?
NAN
NAN
NAN
NAN
Oy kullandığınız için teşekkürler.
Türkiye'nin salgına karşı mücadelesi başarılı mı?
Toplam 0 Oy Kullanıldı
Pazartesi, 10 Ağustos 2020
|
31
İstanbul
|
chevron_left chevron_right
Seyahat

Tren ile devr-i alem

Tren ile yolculuğun her zaman iç gıcıklatıcı bir yanı bulunur. Trenle yolculuklar; benzersiz manzaralar, mini köy halleri, doğanın güzel enstanteneleri ve daha fazlası ile dolu dolu bir seyahat sunar.

78 Toplam Gösterim
Tren ile devr-i alem

Diğer seyahat seçenekleri arasından en ucuz, güvenilir ve rahatlık bakımında daha iyi bir seçenek sunan tren yolculukları o ritmik melodisiyle tren yolculuğu her zaman ayrı bir keyif verir.

Tren ile turistik gezi için, ülkemizde iç turizmi artırmak için faaliyete başlayan Ankara'dan Kars'a uzanan Doğu Ekspresi'nden tutun Orta Asya'nın bozkırlarında bir lezzet sunan Trans Sibirya Ekspresi'ne kadar oldukça güzel seçenekler var.

İşte büyüleyici doğa manzaraları eşliğinde tren ile seyahat seçenekleri..

Glacier Ekspresi

Zermatt ve St. Moritz arasında geçen sekiz saat boyunca, Alpler’in en güzel manzaralarını izleten Glacier Ekspresi dünyanın en yavaş treni.

Her tarafı camla kaplı bu trende, yolculuk boyunca tam 291 köprüden ve 91 tünelden geçiyorsunuz. Bir başka adıyla ‘Buzul Ekspresi’nde geçireceğiniz sekiz saatlik yolculuğun fiyatları ise 149 euro’dan başlıyo

Trans Sibirya Ekspresi

Trans Sibirya Ekspresi, uçsuz bucaksız Orta Asya bozkırları, stepler ve Sibirya taygaları arasında, sekiz farklı zaman diliminde, 10 bin 650 kilometrelik destansı bir yolculuk sunuyor.

Seyahat boyunca Habarovsk’un vahşi ortamından, Moğolistan’ın derinliklerine; doğa harikası Baykal Gölü’nden, Asya ile Avrupa’yı ayıran Ural Dağları’na; Vladivostok ve Moskova arasında bambaşka bir dünyaya ışınlanıyorsunuz.

Trans-Sibirya ekspresleri içinde en güvenilir ve konforlu olarak kabul edilen Golden Eagle Trans-Siberian Express’in fiyatları ise yaklaşık 16 bin dolar civarında.

The Pride of Africa

The Pride of Africa ile yapacağınız seyahat boyunca Pretorya’dan Cape Town’a, Güney Afrika’dan Mısıra, Afrika’nın kuzeyinden güneyine birçok destinasyonu gezebiliyorsunuz.

Bununla birlikte yolculuk boyunca restore edilmiş vagon ve lokomotiflerde Afrika’nın büyüleyici yüzüyle karşılaşırken, nostalji hissini de sonuna kadar yaşıyor; diğer yandan ‘Victoria’ dönemi atmosferini yansıtan vagonlarda ve lüks odalarda konforlu bir yolculuğun tadını çıkarıyorsunuz.

Tabii bu muhteşem yolculuğu gerçekleştirmek için en az 10 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Hiram Bingham Ekspresi

Machu Picchu’ya doya doya gitmek istiyorsanız, ulaşım için özel karşılama programları, gurme yemekleri gibi muhteşem ikramlar ile şımarmak istiyorsanız Hiram Bingham ekspresi tam size göre.

İsmini Machu Picchu’yu 1911’de keşfeden Amerikalı kaşif Hiram Bingham’dan alan tren, dekorasyonu ve pullman koltuklarıyla 1920’lerin havasını yansıtıyor.

Peru’nun en ünlü şehirlerinden biri olan ve koloni dönemi mimarisiyle ilgi çekici Cusco’dan hareket eden trenin son durağı, İnka antik kenti Macchu Picchu. Enfes manzaralar eşliğinde yapılan bir günlük seyahatin fiyatı ise 600 dolar civarında.

Palace on Wheels

Adından da anlaşılacağı gibi tekerlekli bir saray ile Hindistan’ın en büyülü eyaletlerinden biri olan Rajastan’da yedi günlük bir serüvene çıkıyorsunuz.

Bu yolculuk sırasında sizi Hindistan’ın en güzel tarihi tapınakları, sarayları, anıtları ve huşu uyandıran dağları bekliyor.

Jaipur, Udaipur ve Jaisalmer kentlerinden geçerek, dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Agra’da Tac Mahal’i ziyaret ettikten sonra dönüş yoluna geçeceğiniz bu muhteşem seyahatin maliyetiyse, kişi başı yaklaşık 5000 dolar.

Golden Eagle Explorer

Venedik ve İstanbul arasını 10 günde alan bu tren yolculuğunda yemyeşil manzaralarını izlemeye doyamayacaksınız.

Turkuaz mavisi denizin eşlik ettiği kıyı boyunca Balkan ülkelerini keşfedebileceksiniz. İtalya’nın Venedik ve Trieste şehirlerini ziyaret ettikten sonra sırasıyla Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan’ın en önemli şehirlerini görerek, İstanbul’a ulaşacaksınız. Eşsiz balkan kültürünü doyasıya yaşatan bu konforlu seyahatin fiyatları ise yaklaşık 15 bin dolar civarında.

Alaska Railroad

Gözlerinizi vahşi yaşamın her karesine açabileceğiniz bu yolculukta, bozayılar ve geyikler eşliğinde, Alaska tundraları boyunca, Anchorage’dan Fairbanks’e sadece tren yoluyla ulaşılabilecek noktalara seyahat edeceksiniz.

Üstelik bu muhteşem yolculuğun bir bölümünde manzaranın tadını çıkarabilmeniz için panoramik camları olan bir otobüsle Denali Ulusal Parkı’na ulaşım da dahil.

Denali Star treniyle yapacağınız bu seyahatin bedeli yolculuk yapacağınız tarihe göre değişse de fiyatlar genelde 250 dolar civarında.

Doğu Ekspresi

Ankara ve Kars arası birçok durağı bulunan Doğu Ekspresi yolculuğu tam 32 saat sürüyor. Turistik Doğu Ekspresi, 2 hizmet, 1 yemekli ve 6 yataklı olmak üzere toplam 9 vagondan oluşuyor.

 Ankara'dan Kars yönüne gidişte Erzincan, İliç ve Erzurum; Kars'tan Ankara yönüne gelişte ise Sivas'ın Divriği ve Bostankaya istasyonlarında bekliyor. Anadolu'nun eşssiz manzaraları eşliğinde büyüleyici bir tren turu arıyorsanız tam size göre.

Bu yolculukta çift kişilik bilet 500 TL, tek kişilik bir seyahatte ise 400 TL ödemek zorundasınız

VİDEO GALERİ
Tepkini göster!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE